مراحل استخدام

مراحل استخدام در نورنگار

استخدام

اولین مرحله در پیوستن به خانواده‌ی «نورنگار» ارائه‌ی تصویری گویا از مهارت‌ها و توانایی‌های شماست. این مهارت‌ها و توانایی‌ها شامل مجموعه‌ای از خصوصیات فردی و رفتاری، دانش، تخصص و تجربه است. یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای ارائه‌ی این تصویر ارسال رزومه به دفتر «نورنگار» است. ما در «نورنگار» با طراحی یک ساختار آماده، مهم‌ترین پرسش‌ها را برای شروع به همکاری در «نورنگار» مطرح کرده‌ایم.
شما نیز می‌توانید مطابق دیدگاه‌ها و نظرات خود رزومه‌ای را تهیه و برای ما ارسال کنید. همکاران ما اطلاعات شما را به دقت بررسی خواهند کرد و حداقل در مدت زمان یک هفته پس از ارسال با شما تماس خواهند گرفت. به خاطر داشته باشید که نبود شرایط همکاری با شما در یک سازمان هرگز به معنای شایسته نبودن یا انکار توانایی‌های شما نیست.
ضمن سپاس از تمام کسانی که فایل معرفی خود را برای این شرکت ارسال می‌کنند، یادآوری می‌کنم که تنها با کسانی که رزومه آن‌ها در مرحله‌ی نخست پذیرفته شود تماس برقرار خواهیم کرد.
اگر در «نورنگار» موقعیت شغلی مناسبی برای شما شناخته شود، ترتیب دادن یک جلسه‌ی حضوری، هم به شما و هم به «نورنگار» برای جمع‌بندی و تصمیم‌گیری نهایی کمک می‌کند. شما با حضور در شرکت «نورنگار» می‌توانید تا حدی با حال و هوا و فرهنگ حاکم بر شرکت و کارکنان آشنا شوید و زمینه‌های بیشتری برای معرفی خود و ترسیم تصویری روشن‌تر از خود بیابید. فراموش نکنید که این جلسه می‌تواند حتی بیش از رزومه‌ی کتبی که شما ارسال کرده‌اید در معرفی خصوصیات‌ (به ویژه رفتاری شما) موثر باشد.
مسئولان استخدام شما در «نورنگار» نیز با برگزاری این جلسه مجال می‌یابند تا در تصمیم‌گیری‌های خود درباره‌ی شروع همکاری با شما عادلانه‌تر تصمیم‌گیری کنند.‌
پس از این مرحله چنانچه شما و مدیران «نورنگار» به تمایل متقابل برای همکاری دست یابید، از شما دعوت خواهد شد تا به خانواده‌ی «نورنگار» بپیوندید.

ارسال درخواست همکاری